Co to jest Makrolon?

Makrolon to poliwęglan lity, z którego produkowane są m.in. walizki Samsonite z kolekcji Neopulse, Orfeo i Starfire. Nazwa materiału zastrzeżona jest przez markę Coverto Group, więc decydując się na zakup produktów z makrolonu warto sprawdzić, czy posiadają one odpowiednie atesty. 

 

Jakie są właściwości walizki z makrolonu? 

  • Makrolon cechuje przede wszystkim wysoka odporność na uderzenia. Dzięki temu walizki z makrolonu dłużej „wyglądają jak nowe” i są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Tak między nami - miejska legenda głosi, że strój Batmana był wyprodukowany właśnie z tego materiału ;) 
  • Makrolon jest dziewięć razy lżejszy od szkła zespolonego. Dla każdego podróżującego waga walizki to jedna z pierwszych cech, którą sprawdza się podczas zakupów. 
  • Kolejną ważną cechą, stricte produkcyjną, jest bardzo wysoka przezroczystość. Dzięki temu produkty z makrolonu mogą występować w przeróżnych kolorach, o różnym nasyceniu.
  • Ponadto makrolon można termoformować oraz giąć na zimno, co czyni go niezwykle praktycznym materiałem. Produkty wykonane z tego materiału mogą przyjąć każdą formę. Wykorzystała to marka Samsonite w kolekcjach Neopulse, Orfeo i Starfire, tworząc produkt o wysokiej ergonomii, który ma na celu zapewnić największe bezpieczeństwo przewożonych rzeczy i komfort podróżowania.

Ups! Możesz porównać maksymalnie 4 produkty.

Jeśli chcesz dodać do porównania ten produkt, usuniemy za Ciebie z porównywarki pierwszy dodany element lub możesz przejść teraz do porównywarki i samemu usunąć wybrany produkt.

dodaj produkt do porównywarki Przejdź do porównywarki

Komunikat Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ